Koronavirová opatření už více než rok omezují dopravu na českých silnicích. Přesto se podle policejních statistik stalo jen za první tři měsíce letošního roku téměř 20 000 dopravních nehod. Jak se před jejich finančními následky co nejlépe ochránit?

Základem je samozřejmě povinné ručení. Podle zákona ho musí mít uzavřené každý majitel motorového vozidla, které má přidělenou registrační značku, technický průkaz anebo se používá na veřejných komunikacích. Jenže povinné ručení kryje škody, které v případě nehody způsobíte jako řidič ostatním účastníkům, na Vás se nevztahuje.

Jak tedy ochránit sebe a své vozidlo?

„Pro ochranu samotného pojištěného a jeho vozu je možné uzavřít buď havarijní pojištění, anebo připojištění k povinnému ručení, které bývá jednodušší a mnohdy i levnější variantou. Na trhu je dnes k dispozici celá škála připojištění. Při výběru toho nejvhodnějšího je třeba zvážit, jaké služby navíc oproti zákonnému pojištění daná pojišťovna nabízí.“

Jaké jsou nejčastější typy připojištění k povinnému ručení?

Pojištění asistenčních služeb

Pojištění pro případ střetu se zvěří (zvířetem)

Úrazové pojištění

Pojištění skel

Pojištění živelných pohrom

Pojištění přímé likvidace

Pojištění proti odcizení vozidla

Pojištění zavazadel a věcí osobní spotřeby

Typů připojištění k povinnému ručení je na trhu k dispozici mnohem více, závisí na konkrétních pojišťovnách, co všechno jsou schopny Vám nabídnout.

Vyznat se v nepřeberné škále nabídek připojištění vyžaduje poměrně dost času, energie i trpělivosti. Určitě neplatí, že nejlepší připojištění je to nejlevnější. Obraťte se tedy na mě, pokud budete chtít poradit. Rád Vám pomůžu se zorientovat v nabídkách a vybrat z nich takovou, která bude nejen zohledňovat Vaše požadavky, ale současně zajistí, že budete jako řidič komplexně chráněn/a.